FCA анонсував створення «Глобальної пісочниці» спільно з 11 регуляторами з інших країн

Фінансові регулятори з усього світу формують новий альянс, основою метою якого буде надання допомоги у розвитку финтеха, в тому числі блокчейна і технології розподільного реєстру (DLT).

Регулятор Великобританії (FCA) спільно з відповідними органами 11 інших країн таких, як Гонконг, США, Австралія та ін оголосив про майбутнє створенні Глобальної фінансової мережі (GFIN). Ця мережа буде функціонувати для обговорення того, що відбувається у світі фінансових технологій, а також послужить початковим етапом у подальшій розробці «глобальної пісочниці», в якій компаніям буде надана можливість «протестувати транскордонні рішення».

На даний момент із заяви FCA мало що вдалося дізнатися. Але якщо повернутися до подій лютого поточного року, то згадаємо, що Управління по фінансовому регулюванню Великобританії запитував консультації щодо ідеї створення подібної міжнародної глобальної пісочниці. А це було задовго до формування альянсу. Тоді регулятору вдалося зібрати близько 50 відгуків з даної тематики. Ключовою темою для більшості з них стала саме організація можливості тестування межграничных платежів для компаній з різних куточків планети, а також спільне регулювання первинного розміщення монет, для якого є характерним проходити відразу в декількох юрисдикціях.

Варто зазначити, що деякі з членів альянсу GFIN вже ведуть активну роботу над транскордонними коридорами, побудованими з використанням технології DLT. Йдеться про такі організації, як грошово-кредитне управління Сінгапуру, Управління грошового обігу Гонконгу і глобальний ринок Абу-Дабі. А FCA, в свою чергу, лише минулого місяця надали доступ до своєї програми пісочниці 11 криптовалютным стартапам, які становлять близько 40% серед компаній, які отримали доступ до тестування своїх проектів у регульованому середовищі.

Крім офіційної заяви від FCA, регуляторами був опублікований документ, метою якого є отримання відгуків та коментарів з приводу GFIN.